Конгрес США висунув ініціативу щодо списання боргу України

The Page

Комітет з фінансових послуг Палати представників Конгресу США в середу ухвалив законопроект про допомогу Україні в обслуговуванні боргу, його скорочення та залучення фінансування на пільгових умовах.

Законодавчу ініціативу підтримали 362 конгресмени, 56 висловилися проти, повідомляє The Hill.

Її ухвалили поряд із пакетом антиросійських законопроектів, які передбачають запровадження різних санкцій щодо Москви.

Автором законопроекту став демократ від штату Іллінойс Хесус Гарсіа. Вироблена ним ініціатива передбачає, що представники США у «кожному міжнародному фінансовому інституті» вимагатимуть «негайного призупинення всіх платежів з обслуговування боргу», який Україна має перед такою організацією.

Крім того, документ наказує адміністрації США наполягати на «всеосяжному полегшенні боргового тягаря України» у діалозі як з комерційними, так і суверенними кредиторами, включаючи Паризький клуб.

Законопроект вимагає від представників американського уряду у міжнародних фінансових інститутах працювати над забезпеченням із боку цих структур «пільгового фінансового сприяння» Україні. У разі набуття ініціативою чинності закону термін її дії складе сім років.

Нагадаємо, напередодні Палата представників США схвалила масштабний пакет допомоги, який передбачає підтримку України на загальну суму близько 40 млрд. доларів. Документ підтримали 368 законодавців, 57 висловилися проти.