Україна націоналізує "дочки" російських "Сбербанка" та "ВЭБ.РФ" – РНБО

Гордон

Рада національної безпеки і оборони вирішила націоналізувати корпоративні права українських "дочок" російських "Сбербанка" та "ВЭБ.РФ". Про це свідчить рішення РНБО, опубліковане в додатку (.pdf) до законопроєкту №7371 на сайті Верховної Ради.Ідеться про зареєстровані в Україні банки "Міжнародний резервний банк" (також IR Bank, 100% статутного капіталу належить російському "Сбербанку") та "Промінвестбанк" (99,772644% акцій належить російській держкомпанії "ВЭБ.РФ").

Крім корпоративних прав, Україна примусово вилучить і фінансові активи, тобто право вимоги боргу, ВЭБ.РФ до "Промінвестбанку", "Сбербанка" до "Міжнародного резервного банку" та обох дочок російських банків до юридичних осіб.

Також рішення РНБО передбачає вилучення таких фінансових активів як: кошти на накопичувальному та кореспондентському рахунках, облігації внутрішньої держпозики, депозитні сертифікати НБУ. У "Міжнародного резервного банку" вилучать усі кошти, крім 3 млрд грн, які передадуть на задоволення потреб вкладників.

Згідно з додатками до рішення, Україна вилучає в "Міжнародного резервного банку" право вимоги боргу Донецької залізниці на суму приблизно 4,9 млрд грн в еквіваленті з урахуванням відсотків.

Також націоналізують 517 млн грн боргу "Електроважмашу", державної компанії "Артем" на суму 205 млн грн і борг підприємства "Зоря" "Машпроект" у розмірі 2,3 млрд грн. Обсяги боргу вказано без урахування відсотків, які визначать на момент передання активів.

У "Промінвестбанку" вилучають борг "Укрзалізниці" на суму 6,7 млрд грн із відсотками.

Крім того, націоналізують право вимоги боргу російських "Сбербанка" та "ВЭБ.РФ" до своїх українських "дочок" на суму 14,9 млрд грн та 0,9 млрд грн в еквіваленті. Це означає, що українські "дочки" не повинні нічого повертати материнській структурі.