Нардепи ухвалили законопроєкт про примусове вилучення російського майна в Україні

Стопкор

Верховна Рада України затвердила указ президента про примусове вилучення російського майна на території України. За відповідне рішення проголосували 334 народні депутати.

Про це повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко на своїй сторінці у Telegram.

Цим голосуванням нардепи ввели в дію рішення РНБО від 11 травня і вона набула статус закону. Відтепер в Україні можна буде примусово вилучати об’єкти права власності російської федерації та її резидентів, не пізніше як у шестимісячний строк після завершення або скасування воєнного стану в Україні.

Наразі Верховна Рада пропонує вилучити такі об’єкти російського майна:

>
  • Фінансові активи акціонерного товариства "Міжнародний Резервний банк" - 5,825,881,092 грн
  • Фінансові активи публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" - 4 483 313 425 грн
  • Право вимоги боргу публічного акціонерного товариства "Сбєрбанк Росії" до акціонерного товариства "Міжнародний Резервний банк" - 14 889 686 634 грн
  • Право вимоги боргу Державної корпорації розвитку "ВЕБ.РФ" до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" - 934 874 265 грн.
  • Нагадаємо, в Україні розпочала свою роботу спецгрупа Task Force UA, яка має завдання знайти та арештувати майно підсанкційних росіян.