РНБО націоналізує декілька російських банків: деталі

Новини.LIVE

РНБО вирішила націоналізувати корпоративні права декількох російських банків. Націоналізацію проведуть протягом 10 днів з моменту введення в дію указу Зеленським.

Про це повідомляє Верховна Рада.

Читайте також: У Приват24 стався збій - подробиці

Що відомо

РНБО націоналізує "дочок" російського Сбєрбанку та Внєшекономбанк (ВЕБ РФ). Зокрема йдеться про зареєстровані в Україні банки "Міжнародний резервний банк" (також – IR Bank, 100% статутного капіталу належить російському Сбєрбанку) та Промінвестбанк (99,772644% акцій належить російській держкомпанії "ВЕБ. РФ", або "Внєшекономбанк").

Окрім корпоративних прав, Україна забере фінансові активи, зокрема, право вимоги боргу, Вилучаються й фінансові активи, як кошти на накопичувальному та кореспондентському рахунках, ОВДП, депозитних сертифікатів НБУ. Для "МР Банку" вилучатимуть всі кошти крім 3 млрд грн, які спрямують на задоволення потреб вкладників.

Скільки коштів забере Україна

Окрім того, Україна вилучає в"МР Банк" право вимоги боргу Донецької залізниці (правонаступником є Укрзалізниця) на суму близько 4,9 млрд грн в еквіваленті з урахуванням відсотків, або 166 млн доларів.

Націоналізують й борг сумою 517 млн гривень від "Електроважмашу", а також ДК "Артем" на суму 205 млн грн, борг підприємств "Зоря"-"Машпроєкт" на 2,3 млрд гривень. Обсяг боргу не враховує відсотки, які визначать на момент передачі активів.

З "Промінвестбанк" вилучать борг "Укрзалізниці" на 6,7 млрд гривень (232 млн доларів). Крім того, націоналізувається право вимоги боргу російських "Сбєрбанку" та "ВЕБ.РФ" до своїх українських "дочок" на суму 14,9 млрд грн та 0,9 млрд грн в еквіваленті. Це означає, що українські "дочки" не повинні будуть нічого повертати материнським структурам.

Більше актуальних новин

У Верховній Раді України офіційно ліквідували політичну фракцію ОПЗЖ.

Служба безпеки України затримала чоловіка, який готував теракт у Запоріжжі.