«Трильйонний» план відбудови України підтримали у ЄІБ

Ракурс

«Трильйонний» план післявоєнної відбудови України підтримав президент Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернер Хоєр.

Він вказав, що Європу не можна залишати наодинці з тим, щоб оплачувати величезний рахунок від вторгнення росії в Україну, який, за його прогнозами, може скласти трильйони. Про

це повідомляє Reuters.

Відповідно до плану Маршалла, реалізованого після Другої світової війни, США надали Європі економічну та технічну допомогу в еквіваленті приблизно 200 млрд дол. впродовж чотирьох

років. Хоєр додав, що вартість відбудови України обговорювалася на нещодавніх зустрічах в ООН, Міжнародному валютному фонді та Світовому банку.

Чого коштуватиме відбудова, реконструкція України? Цифри літали по кімнаті… але одне мені цілком зрозуміло: йдеться не про мільйони, а про трильйони, — сказав Хоєр.

Водночас Європейський Союз готується подолати постійно зростаючий економічний вплив війни, використовуючи вплив паннаціонального ЄІБ.

Це виклик для всього вільного світу — переконатися, що ця (підтримка — ред.) буде надана… Політичні лідери повинні прийняти рішення якомога швидше, — сказав Хоєр.

Нагадаємо, раніше в Європейській комісії підрахували, що Україні потрібно 500−600 млрд євро на реконструкцію зруйнованої внаслідок вторгнення росії інфраструктури.