Рада підтримала закон про протидію рейдерству

UA: Cуспільне мовлення

Верховна рада підтримала в цілому законопроєкт 3774 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству", який передбачає реалізацію низки кроків, спрямованих на боротьбу з рейдерством.

Таке рішення підтримали 318 народних депутатів.

Як пояснила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, зокрема, завдяки закону Мін'юст отримає право забороняти проведення реєстраційних дій на період розгляду скарги на реєстраційні дії (рішення), що дозволить оперативно зупиняти розпочате рейдерське захоплення.

Також законом запроваджується проведення окремих реєстраційних дій через портал електронних сервісів та збільшується термін на оскарження реєстраційних дій та спрощення вимог до самої скарги.

Окрім того, закон передбачає обов’язок державного реєстратора у разі виявлення ним фактів використання його ідентифікаторів повідомити про такі факти.

Документ також запроваджує правило, відповідно до якого правочин про розірвання договору оренди землі сільськогосподарського призначення, за яким орендарем є юридична особа, проголошується за замовчуванням значним, тобто потребує попереднього рішення загальних зборів учасників про надання згоди на його укладення.

Завдяки закону удосконалюються й правила підписання рішень загальних зборів учасників юридичної особи — протокол зборів стосовно зміни керівника має бути підписаний учасниками, які голосували за відповідне рішення та голосів яких достатньо для його ухвалення.

Війна — усі останні новини Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 78. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!