Бізнес просить владу відтермінувати обов’язковий перехід на токени до 31 грудня

borg.expert

У строк до 31 травня бізнес зобов’язаний перейти на використання кваліфікованих електронних підписів (КЕП), сертифікати до яких зберігаються на токені або у хмарному сховищі на заміну удосконаленим е-підписам (УЕП).

На цей момент цей дедлайн прив’язаний до терміну дії карантину, введеного для запобігання розповсюдженню COVID-19, та не враховує реалій роботи підприємств та установ в умовах воєнного стану, зазначає ЕВА, пише Дебет-Кредит.

Так, експерти Європейської Бізнес Асоціації вважають, що передбачена постановою Уряду №193 вимога до бізнесу щодо переходу на хмарні КЕП або токени під час дії воєнного стану може ускладнити умови роботи бізнесу. Зокрема, наразі не у всіх авторизованих центрах сертифікації ключів є хмарний КЕП, до того ж не у всіх державних органах здійснена відповідна інтеграція.

Важливим моментом є також те, що більшість клієнтів компаній ще не користуються хмарними КЕП. Тож, до прикладу, банкам доведеться за короткий час навчити всіх клієнтів тому, як їх випустити та використовувати. Так бізнес побоюється, що зобов’язання перейти на КЕП незабаром створить зайве навантаження на ринку.

The post Бізнес просить владу відтермінувати обов’язковий перехід на токени до 31 грудня appeared first on borg.expert – медіа-портал про борги та банкрутство.