Судно рф, яке перевозить вкрадене українське зерно, знаходиться у порту Сирії. Фото

Новини.LIVE

російське судно, яке перевозить вкрадене в України зерно, зараз знаходиться у порту Сирії.

Про це пише CNN.

Читайте також: Окупанти знову обстріляли Кременчуцький НПЗ

Замаскують походження зерна?

Російське торгове судно, завантажене зерном, вкраденим в Україні, було вигнано з принаймні з одного середземноморського порту і зараз знаходиться в сирійському порту Латакії.

За інформацією видання, вкрадене зерно перевозить російський балкер "Матрос Позиніч".

27 квітня корабель поставив якір біля берегів Криму та вимкнув транспондер. Наступного дня, судячи з фотографій і супутникових знімків, його бачили в порту Севастополя, головного порту Криму.

З Севастополя, згідно з супутниковими знімками та даними стеження, які перевірив CNN, "Матрос Позиніч" пройшов через Босфор і пройшов до єгипетського порту Олександрія. За словами українських чиновників, він був завантажений майже 30 000 тонн (української) пшениці. Але українці були на крок попереду.Чиновники кажуть, що Єгипет був попереджений, що зерно вкрадено;відправлення було відхилено. "Позиніч" попрямував до ліванської столиці Бейрута з тим же результатом.

Тож Матрос Позніч знову вимкнув свій транспондер 5 травня, але зображення з Tankertrackers.com і Maxar Technologies показують, що він прибув до сирійського порту Латакії. Сирійський режим має тісні стосунки з росією, і російські військові часто перебувають у Латакії.

Головний редактор Maritime Bulletin Михайло Войтенко припустив, що в Латакії вони перевантажать зерно на інше судно, аби замаскувати його походження.

"Коли порт призначення починає змінюватися без серйозних причин, це ще один доказ контрабанди", - сказав він.

Дані про перевезення показують, що "Матрос Позиніч" є одним із трьох балкерів, зареєстрованих на компанію Crane Marine Contractor, що базується в Астрахані, росія. Компанія не перебуває під міжнародними санкціями.

Більше актуальних новин

російська пропаганда розповсюджує новий фейк. Нібито у Дніпрі СБУ зобов'язала головлікарів обласних лікарень вивезти до лікарні імені Мечникова тіла жінок та дітей, які померли внаслідок нещасного випадку.

У Чернігівській обласній військовій адміністрації готується пакет документів для того, щоби демонтувати монумент “Три сестри” у Сеньківці Чернігівської області.