У Сирії стоїть судно з украденим в Україні зерном - CNN

Гордон

У сирійському порту Латакія стоїть російське торговельне судно, завантажене вкраденим в Україні зерном. Про це канал CNN повідомив, посилаючись на дані джерел у сфері судноплавства та українських чиновників.Телеканал ідентифікував судно як балкер "Матрос Позынич" на ньому, за інформацією Міністерства закордонних справ України, РФ намагалася вивезти 27 тис. тонн вкраденого в Україні зерна з окупованого Севастополя до Александрії (Єгипет). МЗС зірвало цю угоду.

За інформацією CNN, "Матрос Позынич" один із трьох суден, залучених до торгівлі краденим зерном.

Канал опублікував супутниковий знімок, на якому видно, що балкер стояв у порту Латакія 8 травня.

"Матрос Позынич" належить російській компанії ТОВ "Крейн Марін Контрактор". За даними MarineTraffic, судно 28 квітня прибуло до Севастополя в один із зернових терміналів, 30 квітня вирушило у напрямку Єгипту, а 4 травня знову стояло у Криму. Під час руху судно періодично вимикає автоматичну систему ідентифікації, що заборонено міжнародними правилами. 4 травня трекер визначив, що він рухається у бік Бейрута (Ліван).

Журналістка проєкту SeaKrime Катерина Яресько розповіла CNN, що окупанти перевозять вкрадене зерно вантажівками до Криму. Журналісти помітили різке збільшення експорту зерна із Севастополя приблизно до 100 тис. тонн у березні та квітні.