У ЄС думають, чи не відкласти нафтове ембарго, щоб не гальмувати інші санкції проти Росії, – ЗМІ

24 канал

Деякі країни Європейського Союзу вважають, що, можливо, потрібно подумати про відкладення введення заборони на російську нафту. Це необхідно для того, щоб продовжити впроваджувати решту запропонованих санкцій, якщо не вдасться переконати Угорщину підтримати ембарго.

За словами європейських дипломатів, уряди країн ЄС до 16 травня прагнуть досягнути угоди щодо повного пакета обмежень проти країни-агресорки. Зокрема, він включає поетапну заборону на її нафту.

До теми "Угорщина маневрує в угоду Кремлю": чому Орбан вперто блокує нафтове ембарго

ЄС думає, чи варто відтермінувати ембарго

Дипломати країн ЄС зазначили, що ідея відтермінування запровадження заборони на російську нафту набуває підтримки. Однак інші країни стурбовані тим, що таке рішення буде ознакою слабкості. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан раніше заявляв, що будь-яку заборону на нафту лідери ЄС повинні обговорити під час саміту, найближчий з яких запланували на кінець травня.

Водночас президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запланувала відеодзвінок з Орбаном і регіональними лідерами, щоб обговорити можливий компроміс. Однак його перенесли на поки невизначену дату. Пропозиція ЄС спрямована на заборону сирої нафти протягом наступних 6 місяців та рафінованого палива до початку січня.

Таке рішення прийняли через сильну залежність цих країн від російської нафти. Угорщина заявила, що зніме свою погрозу блокувати ембарго, лише якщо її імпорт виключать через трубопроводи.

Зауважте! Санкції ЄС вимагають одностайної підтримки всіх 27 членів.

Окрім заборони на нафту, 6 пакет санкцій проти Росії включає виключення ще 3 банків країни-агресорки із міжнародної платіжної системи SWIFT та заборону надання консультаційних послуг та послуг зі зв'язків з громадськістю російським компаніям.

Очікується, що ЄС зможе позбавитися залежності від російських енергоресурсів до 2027 року. Наступного тижня повинні окреслити обмежені інвестиції в нафтову інфраструктуру. Вони будуть необхідні в короткостроковій перспективі, щоб гарантувати безпеку постачання країнам, які повністю залежать від трубопровідної нафти з Росії.

Цікаво Орбан планує блокувати санкції проти російського патріарха Кирила

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України Варто подивитися – Угорщина вимагає гроші від Брюсселю за підтримку нафтового ембарго