Як змінилися ціни на продукти в супермаркетах Києва під час війни – інфографіка

borg.expert

В Україні вже понад два місяці триває повномасштабна війна, яку розв’язала агресивна путінська росія. Активні бойові дії по всій країні супроводжуються масштабними руйнуваннями інфраструктури, дефіцитом пального, уповільненням бізнес-активності, міграцією працездатного населення у західні регіони та в сусідні країни. Ці негативні процеси посилюють сезонне коливання цін на продукти харчування через зростання собівартості товарів на полицях в магазинах.

За даними Zakaz.ua, ціни вже зросли в середньому на 13% в порівнянні з довоєнним періодом.

Соціально-значущі продукти

На період воєнного стану в Україні держава запровадила контроль за цінами на ряд товарів, що становлять першу необхідність для людей. Йдеться, зокрема, про борошно, макаронні вироби, хліб, мʼясо, молоко тощо. Тому бачимо, що на товари з цієї групи ціни змінилися несуттєво. Наприклад, батон та гречка коштують так само, як і в довоєнний період станом на 23 лютого. Також позитивну динаміку цін спостерігаємо на яйця та м’ясо курятини, що всупереч кризі подешевшали на 30% та 3% відповідно.

А от ціна на молочні продукти зросла. Молоко в середньому подорожчало на 22%, вершкове масло на 2%. Найбільше підскочили ціни на цукор, понад на 30%.

Овочі та фрукти

Зростання цін через воєнний стан дуже позначилося на овочах та фруктах. Зазначимо, що великий відсоток даних товарів на полички вітчизняних магазинів потрапляв саме від закордонних постачальників. В умовах закритого неба та заблокованих портів надходити імпорт може лише фурами з ЄС, а не морським транспортом з Туреччини чи Єгипту. Протягом двох місяців війни томати подорожчали майже вдвічі. Картопля зросла в ціні в середньому на 23%, ріпчаста цибуля та морква на 20%. Однак, є овочі, що всупереч динамічний статистиці здорожчання, навпаки впали у ціні. Мова йде про буряк та огірки, які подешевшали на 14% та 22% відповідно.

Що стосується фруктів, тут подорожчання спіткало майже весь асортимент товарів. Яблука зросли в ціні на 13%, цитрусові на 33%. Найбільше підскочила ціна на банани – на 66%. Зазначимо, що за статистикою Zakaz.ua, банан – найпопулярніший фрукт серед онлайн-покупців, який зустрічається в кожній другій корзині онлайн-замовлень Клієнтів. Наразі ціна на екзотичний фрукт в столичних супермаркетах коливається від 45 до 60 грн, тоді як станом на 23 лютого вони коштували в середньому 30 грн.

Джерело

The post Як змінилися ціни на продукти в супермаркетах Києва під час війни – інфографіка appeared first on borg.expert – медіа-портал про борги та банкрутство.