Країни G7 збираються надати Україні 30 мільярдів євро фінансової підтримки, – Spiegel

24 канал

Країни G7 заявили про можливість надати Україні фінансову підтримку на тлі війни, яку розв'язала Росія проти нашої країни. Мовиться про допомогу у розмірі 30 мільярдів євро.

Як пише видання Spiegel, країни G7 можуть розглянути це питання вже наступного тижня.

Важливо Уже понад 8,3 мільярда доларів Україна витратила замість розвитку на війну, – Мінфін

За словами учасників переговорів, Україна заявила, що цієї суми має вистачити до кінця року. Там також додали, що приблизно 5 мільярдів євро щомісяця наша країна витрачає, наприклад, на виплати чиновникам чи пенсіонерам, які Україна, за інформацією з Києва, не може виплатити самостійно. Міжнародний валютний фонд вважає розрахунки зрозумілими і приходить до подібних цифр.

Допомога в подарунок

Допомогу планують надати у формі позик та грантів. Це означає, що Києву не довелося б все повертати. Сума в 30 мільярдів євро передбачає, що військові дії закінчаться протягом року. Західні країни тижнями інтенсивно ведуть переговори.

Зверніть увагу! Процесом керує Німеччина. Однак певні держави-учасниці все ще виступають проти проєкту. Вони сперечаються, чи дійсно Україна має отримувати гроші в подарунок. Додамо, що до G7 входять Німеччина, США, Велика Британія, Японія, Франція, Італія та Канада.

Натомість Велика Британія та США йдуть більш сміливими темпами. Вони пропонують конфіскувати великі обсяги активів олігархів і використовувати їх для фінансування допомоги Україні.

Як світ допомагає Україні

Від початку війни чимало організацій в Україні та за кордоном розпочали збір коштів на підтримку українців. Найбільше акумулювали завдяки благодійний кампанії Stand up for Ukraine, яку ініціювали уряд Канади, Європейська комісія та неурядова організація Global Citizen, – 9,1 мільярда євро.

3 травня 2022 року Мінфін опублікував інфографіку з надходженнями до держбюджету після 24 лютого 2022 року. У ній мовиться, що:

Скільки грошей пожертвували найбагатші люди України: дивіться відео