У Верховній Раді відновили відповідальність за несплату податків

Znaj.ua

Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу.

У Верховній Раді України відновили відповідальність за несплату податків, а також податкові перевірки. Вже внесено зміни до Податкового кодексу, які повертають відшкодування податку на додану вартість, а також відповідальність за несплату податків, фактично скасовану після початку повномасштабної війни.

За відповідний законопроєкт № 7360 проголосувало 276 народних депутатів. Зазначається, що бізнес зобов'язаний відновити сплату податків не пізніше двох місяців після того, як у нього з'являється така можливість.

Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов'язків з 24 лютого 2022 року, якщо почали сплачувати податки протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Додамо, платники податків, які виправлять помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій. До того ж відновлюються податкові перевірки.

Варто нагадати, що 15 березня Верховна Рада проголосувала за значну спрощення податкового законодавства на період воєнного стану на території України.