В Україні 5,8 млрд грн перераховано для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Ваш шанс

Міністр соцполітики Марина Лазебна повідомила, що протягом квітня на виплату допомоги на проживання Мінсоцполітики спрямувало до Ощадбанку понад 5,8 млрд грн. Зокрема, цього тижня було перераховано черговий транш в розмірі 633 млн грн. Ощадбанк найближчими днями перерахує ці кошти на рахунки людей в українських банках, які отримувачі допомоги вказали у заявах на виплати.

«На сьогодні 2,8 млн людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи після впровадження воєнного стану. Близько 500 тисяч заяв надійшли через Дію. Частина з них зараз доопрацьовуються органами соцзахисту, командами Мінцифри та Мінсоцполітики. Також ще не всі заяви надійшли до нас з регіонів. Одні області передають опрацьовані заяви швидше, інші – повільніше. У всіх різні технічні та людські ресурси.

Тому, якщо ви ще не отримали виплату, не хвилюйтесь, ми продовжуємо в травні фінансувати виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за березень та квітень по мірі того, як отримуємо інформацію від областей. Два транші в травні ми вже перерахували, наступного тижня плануємо чергове спрямування коштів людям.

Також за травень допомогу на проживання отримають внутрішньо переміщені особи, житло яких зруйноване, або які перемістились з тергромад, які знаходяться у зоні бойових дій або окупації.

Перелік таких громад затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних адміністрацій», - прокоментувала Марина Лазебна.

Нагадуємо, що відповідно до рішення уряду допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам надається в наступних розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 грн; для інших осіб - 2000 грн.

Отримана допомога на проживання не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та не враховується при обчисленні сукупного доходу домогосподарства під час призначення інших видів соціальної допомоги.

Виплата допомоги на проживання здійснюється внутрішньо переміщеним особам, які повернулись до місця постійного проживання, але є власниками нерухомого майна, знищеного внаслідок бойових дій, спричинених військовою агресією рф, і подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Мінреінтеграції оновило перелік громад, на основі якого внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися виплати за травень. Перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується. З 06.05.2022 року в оновлений перелік громад, що розташовані в районах проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи в оточенні, додалися три громади Миколаївської області та одна громада Запорізької області.

Загалом до переліку ввійшли 7 областей. Це територіальні громади Дніпропетровської (2 громади), Донецької (66 громад), Запорізької (50 громад), Луганська (37 громад), Миколаївська (18 громад), Харківська (51 громада) та Херсонська (49 громад). З детальним переліком цих громад можна ознайомитись за посиланням https://www.minre.gov.ua/.../docs/1.dodatok_do_nakazu_85.pdf