Відновлення відшкодування ПДВ дасть потужний імпульс для розвитку економіки – експерт

Гордон

Розблокування Верховною Радою процедури відшкодування ПДВ – це крок, який дасть змогу економіці України швидше відновитися. Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи у своєму Facebook ухвалений Радою закон про податкові зміни."Через зупинку відшкодування ПДВ із початку березня підприємства гірничо-металургійного комплексу не мають доступу до 20% своїх оборотних коштів, що призводить до вимушеного скорочення закупівель сировини, матеріалів та послуг, необхідних для виробничого процесу. А від цього страждають тисячі їхніх підрядників та сотні тисяч зайнятих у ГМК та суміжних галузях працівників, зрештою, втрати несе бюджет України", написав Каленков.

Він пояснив, що ухвалений парламентом законопроєкт дає змогу продовжити розпочаті ще до війни документальні перевірки податкової звітності, встановлює терміни відшкодування ПДВ за період із лютого 2022 року, та передбачає інші коригування законодавства, необхідні для перезапуску відшкодування ПДВ експортерам.

"Сподіваюся, президент якнайскоріше підпише прийняті Верховною Радою законодавчі зміни, а Міністерство фінансів зі свого боку не зволікатиме із врегулюванням бюрократичних перепон. Ухвалення цих рішень надасть потужного імпульсу відновленню виробництва та збільшенню валютних надходжень від експорту металопродукції, а отже, і зміцненню потерпаючої від рашистської навали економіки України", підсумував Каленков.