Україна може допомогти ЄС позбутися залежності від російських енергоресурсів – гендиректор ДТЕК

Гордон

Україна протягом року може кратно збільшити постачання електроенергії до Європи та допомогти країнам Європейського союзу уникнути залежності від російських енергоресурсів. Про це написав у колонці для Atlantic Council генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко."Росія використовує енергетичні ресурси як зброю для шантажу більшої частини світу. Відрізання Росії основного джерела фінансування та закупівля енергії в Україні не лише скоротить фінансування російських військових, а й допоможе відновити мирну країну, яка має європейські цінності і сприятиме довгостроковій енергетичній безпеці Європи", наголосив він.

За його словами, Україна вже має можливість експортувати до ЄС до 1,5 ГВт електроенергії. За оцінками компанії, потенційно постачання можна збільшити до 3 4 ГВт протягом року. Також Україна може запропонувати ЄС свою газову інфраструктуру й потенціал для збільшення видобутку природного газу, наголосив Тимченко.

Після Норвегії Україна має найбільші газові поклади у Європі і видобувала майже 20 млрд м³ газу на рік до війни, повідомив він. За прогнозами ДТЕК, ця цифра зросте на третину впродовж наступних трьох років.

"Але для повної інтеграції нашої країни у Європу знадобиться щось на кшталт "українського плану Маршалла", спрямованого на відновлення України з урахуванням довгострокової економічної стабільності, і енергетика має бути одним із її пріоритетів. Це буде вигідно не лише Україні, а й усій Європі", резюмував голова ДТЕК.