Україна шукає альтернативні маршрути для зерна: сушею, залізницею, через Дунай

Укрінформ

Про це міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський заявив під час брифінгу з міністром продовольства і сільського господарства Німеччини Джемом Оздеміром, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінагрополітики.

«Ми обговорили, що буде цього року, враховуючи можливість затягування війни. Вирішити ситуацію можна тільки в радикальний спосіб, наприклад, шляхом деблокади українських портів. Але ця ситуація залежить не тільки від України та її партнерів. Тому одночасно потрібно пробувати всі варіанти, зокрема, спрощувати процедури і знаходити нові логістичні можливості. Отже нам необхідна постійна комунікація і готовність країн G7 швидко реагувати на всі виклики», – зазначив Сольський.

Читайте також: Україна відновила експорт свинини та яловичини через порти Румунії

Наразі головна задача всіх сторін — вивчити альтернативні транспортні маршрути для українського зерна: сушею, залізницею, через Дунай.

За словами Оздеміра, план дій Єврокомісії передбачає різні заходи щодо первинного експорту 20 млн тонн зерна по суші з України протягом наступних трьох місяців.

Читайте також: Україна пропонує G7 створити організацію країн-експортерів зерна

«Нам потрібне зерно на світовому ринку, а Україні потрібні елеватори для майбутнього врожаю», — підкреслив федеральний міністр сільського господарства.

Як повідомлялося, через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії і 3 млн тонн соняшникової макухи, а також інших культур. Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку та неминуче буде мати наслідком світову продовольчу кризу і зростання інфляції.

Читайте також: Україна робить усе можливе для відновлення експорту продовольства в Африку - Кулеба

24 лютого росія почала новий етап восьмирічної війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог здійснює масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст і сіл. ЗСУ, Національна гвардія, Сили територіальної оборони та весь український народ чинять героїчний спротив російським військам і завдають їм великих втрат.

Фото: Мінагрополітики