УЄФА відповів, чому прийняв рішення прибрати напис "Героям Слава" з форми збірної України

Кілька годин тому стало відомо, що УЄФА ухвалив рішення заборонити слоган "Героям Слава" на футболках збірної України. На запит Tribuna.com організація відповіла наступним чином.

"Після висловленої стурбованості з боку Російського футбольного союзу УЄФА підтвердив свою позицію щодо елемента дизайну на передній частині футболки національної збірної України. В резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яка була схвалена членами-державами, визнані територіальні межі, які зображені на формі національної збірної.

З цієї причини УЄФА не вимагає яких-небудь змін цього елемента дизайну, оскільки він відповідає критеріями, викладеними в статті 12 правил УЄФА про екіпіровку.

УЄФА також підтверджує, що слоган "Слава Україні" на зовнішній стороні футболки був затверджений в 2018 році. УЄФА вважає, що він відповідає статтям 13 і 19 регламенту УЄФА про екіпіровку. Сам по собі цей слоган може розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнонаціонального значення і, отже, може бути присутнім на футболці збірної України.

УЄФА уважно вивчила недавно доданий на новий комплект форми слоган "Героям слава", який був представлений на ознайомлення в УЄФА, а в наслідку і затверджений в грудні 2020 року. Однак в той час не розглядалася взаємозв'язок між двома фразами. Після подальшого аналізу було прийнято рішення, що конкретне поєднання двох фраз вважається виключно політичним за своєю природою, має історичний і мілітаристський підтекст.

Тому слоган повинен бути вилучений, щоб екіпірування могла використовуватися на матчах під егідою УЄФА відповідно до статті 5 регламенту УЄФА про екіпіровку ", - повідомили в УЄФА.

Відомо, що УАФ пробує заперечити це рішення.