Ніжна м'яка рікота родом з Італії. Тут її вершкова досконалість доповнює багато національних страв - від піци до лазаньї. Звісно й купити цей сир можна в більшості в магазинів. Продається рікота і в Україні, але український кухар Євген Клопотенкопропонуєрецепт, за яким зробити цей смачний сир ви зможете вдома. Тим більше, що процес триває всього 15 хвилин.
Традиційно рікоту виготовляють з сироватки, яка залишається після приготування інших сирів. Але використовують й цільне молоко. В нашому рецепті ми додали ще вершків. Магія цього сиру в тому, що при різних варіантах приготування рікота все одно матиме унікальну кремову текстуру та солодкуватий присмак, за яку її обожнюють люди. А ще на відміну від кисломолочного сиру, який найближчий її родич, вона абсолютно немає кислоти в смакові.
Цей сир має нейтральний смак, тож підходить для використання як в солодких стравах, так і солоних.
У процесі виготовлення рікоти важливо користуватися кулінарним градусником. Молоко беріть не менше 2,5% жирності, а вершки не менше 33%. Зауважте, що рікота - це вологий сир, тому набагато швидше псується, ніж сухі витримані сири.
ІНГРЕДІЄНТИ
На виході 900 г-1 кг рікоти :
2 лмолока 2,5%
300 млвершків33%
1 лимон(50мл лимонного соку та ½ ст. л. цедри)
1-2 дрібкисолі
НІЖНИЙ СИР РІКОТА. ЯК ЗРОБИТИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ
КРОК 1
Налийте в каструлю 2 л молока 2,5% жирності та поставте на середній вогонь. Ми використали звичайне магазинне молоко 2,5% жирності, ви можете взяти більшої жирності за бажанням. Доведіть його до температури 60 градусів, періодично помішуючи. Для цього процесу дуже важливо дотримуватися температурного режиму, так що обов'язково скористайтеся кулінарним термометром.
КРОК 2
Додайте до підігрітого молока 300 мл вершків 33% жирності. Вони можуть бути будь-якої температури, з холодильника або кімнатної, спеціально гріти або охолоджувати їх не потрібно. Після додавання вершків, перемішайте суміш.
КРОК 3
Додайте до суміші молока і вершків кілька дрібок солі.
КРОК 4
Продовжуйте підігрівати суміш на середньому вогні та доведіть її до 75 градусів. Не забувайте використовувати термометр при перевірці температури.
КРОК 5
Додайте 50 мл лимонного соку (сік 1 лимона). Для того, щоб в каструлю не потрапили кісточки, ви можете попередньо вичавити сік одного лимона в мисочку.
КРОК 6
Продовжуйте нагрівати суміш, періодично помішуючи, поки вона не досягне температури 90-92 градуси. Цього буде достатньо, щоб молоко згорнулося. Доводити до кипіння молоко не потрібно. Додайте до суміші трохи лимонної цедри, натертої на дрібній тертці, не зачіпаючи білу частину цитрусу (приблизно ½ ст. л.).
КРОК 7
Візьміть марлю та застеліть нею сито, друшляк чи форму для сиру і поставте на каструлю. Злийте туди масу. У ситі сформується рікота, а у каструлю стече сироватка. Цю рідину можна в майбутньому використовувати для приготування млинців або пити просто так.