Нацбанк випустив пам’ятну монету із зображенням Героя України Василя Сліпака (ФОТО)

  Національний банк України випустив пам'ятну монету із зображенням загиблого на Донбасі в 2016 році оперного співака, Героя України Василя Сліпака, інформує пресслужба НБУ. Наразі викарбовано 35 тисяч таких монет. На аверсі монети розміщено портрет Сліпака, герб України і нотний рядок, на реверсі - соловей на стволі автомата. Номінал монети 2 гривні.

Василь Сліпак (1974-2016 рр.) - український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на сході України, позивний "Міф". Був також одним із лідерів української громади Франції, членом Об'єднання українців Франції.

http://nova.net.ua/marsh-zakhysnykiv-ukrainy-2021/

На фронті був тричі. Вперше поїхав на війну в травні 2015 року. Воював у Пісках в районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим.

Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне - на лінію зіткнення. У жовтні повернувся в Париж. У червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на пів року, але 29 червня загинув від кулі ворожого снайпера. У лютому 2017 року Василю Сліпаку посмертно присвоєно звання Героя України.

Нагадуємо:

http://nova.net.ua/ukrainski-viiskovi-nedootrymaly-maizhe-miliard-hryven/