У ДСНС нагадали про найбільш катастрофічну пожежу за всю історію незалежної України

Сьогодні, 8 червня, виповнюється шість років з дня виникнення наймасштабнішої пожежі в історії пожежно-рятувальної служби України на нафтобазі в селищі Глеваха в Київській області. Катастрофа тоді забрала життя трьох рятувальників, і сьогодні їхні колеги шанують пам'ять про них.

У ДСНС повідомили, що пожежа в селищі Глеваха була найбільш катастрофічною за останні 30 років не тільки для України, а й для Європи. За словами рятувальників, події шестирічної давності розділили долі багатьох людей на "до" 8.06 2015 року і "після" цієї дати.

Всього з полум'ям боролися 939 осіб і 117 одиниць техніки.  Позмінно в цілодобовому режимі одночасно працювали понад дві сотень людей і понад 50 одиниць техніки.

Вогнеборці нагадали, що в перші 12 годин після початку пожежі вогонь вдалося локалізувати, не випускаючи його за межі нафтобази. Відомо, що недалеко від місця пожежі знаходилася військова база з боєприпасами, а також ще одна нафтобаза "КЛО".

На боротьбу з вогнем у вогнеборців пішло не менше 90 годин. При цьому, до 20 Червня пожежникам доводилося гасити горіння розлитого палива, яке періодично починало прогресувати в різних місцях.

Повідомляється, що вранці 9 червня, через кілька годин після початку загорянні, на палаючій нафтобазі прогримів вибух, який мить забрав життя трьох рятувальників загиблі рятувальники Максим Глазков, Антон Басовський і Андрій Тарасенко посмертно були нагороджені орденом "За мужність" III ступеня.

ASPI news повідомляло, що у Вінниці під час пожежі в офісній будівлі вогнеборці виявили труп людини. Також у Харківській області під час пожежі в багатоповерховому житловому будинку загинула маленька дитина.