У Франківську зібрався екологічний комітет Верховної Ради: обговорює складну ситуацію в екологічно небезпечному районі Калуша (ФОТО)

Сьогодні, 11 червня в Івано-Франківську під час засідання Комітету обговорюють дві важливі теми. Зокрема, щодо попередження та подолання техногенних катастроф на прикладі Калуського гірничопромислового комплексу.

Як відомо, після зупинки робіт з видобування калійної солі, Домбровський кар’єр став переповнений небезпечними відходами та солями.

Розсоли просочуються, витікають і становлять загрозу транскордонного характеру, через яку цілий регіон назавжди може залишитись без питної води. Винесення солей річками Сівка та Лімниця може призвести до забруднення солями й канцерогенами річки Дністер – спільної водної артерії України та Республіки Молдова.

«Провели обстеження територій пустосхович в межах басейну річки Дністер. Вони були визначені, як загрозливі. Було вирішено регулярно проводити моніторинг цих об’єктів.  Станом на сьогоднішній день це питання розглядається і взяте на контроль Комісії. Вже провели засідання робочої груп, на якій передбачили та розробили план заходів, а також включення до програми захисту навколишнього середовища. Такою створена міжвідомча комісія, а також підготовлений запит на виділено коштів на проведення моніторингових спостережень», – зазначив Андрій Пліхтяк, начальник управління екології та природних ресурсів ОДА

«Ситуація, яка складається у Калуші, є вкрай невтішна та загрозлива для мешканців району», – наголосив народний депутат України Едуард Прощук.

Також Едуард Прощук розповів про напрацювання стосовно цієї ситуації та окреслив завдання:

«Ми розпочали роботу комісії минулого тижня. Вже є певні напрацювання. Наше завдання – це вихід комісії з відповідним рішення. З 2015 ми не мали комплексних досліджень, тому маємо надію, що цього року ми будемо реалізовувати нові моніторингові спостережні та дослідження».

«За два роки спільної праці ми чітко усвідомлюємо, що результат буде, адже працює потужна команда. Особисто для мене проблеми цієї громади для мене знайомі. Я абсолютно погоджуюся з тими кроками, які були впроваджені, зокрема, щодо моніторингу. Також потрібна й система гідрологічного моніторингу. Тому це питання є першочерговим», – наголосила під час зустрічі заступниця голови Екологічного комітету ВРУ Олена Криворучкіна.

Нагадаємо, наприкінці травня до Калуша приїхала Міжвідомча комісія Міністерства захисту довкілля.