У вінницьких лісах збільшилась кількість зникаючих видів тварин

За декілька років на Вінниччині різко збільшилась чисельність червонокнижних лісових котів. Про це повідомляє Інформаційна Вінниччина з посиланням на  Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Цього року лісівники зафіксували зникаючий вид тварин у лісах Чечельницького лісгоспу, другий рік поспіль – у Хмельницькому лісгоспі та вперше за останні роки – у Гайсинському. Як зазначено у підрахунках обліку диких тварин, в угіддях лісгоспів мешкає 25 особин лісових котів. А у Гайсинському лісгоспі знайшли тварину в Губницькому лісництві, в угіддях обходу номер 1.

Як зазначає мисливствознавець Хмільницького лісгоспу Володимир Ткач, що збільшення цього зникаючого виду зумовлено зменшенням чисельності куниць, тхорів, тому що вони є їхніми конкурентами у харчовій базі. Також червонокнижну тварину зустрічали і на території Широкогребельського, Хмільницького, Уладівського лісництв.

Харчуються лісові коти переважно птахами та гризунами. Багато чим відрізняються від домашнього кота. Наприклад, мають характерне забарвлення, достатньо великий розмір тіла, а ще більш виражені зуби-ікла. Очі переважно блакитні або сірі. Довжина тіла до 90 см, а хвіст – коротший і  притуплений, з кількома темними смугами.

Нагадаємо, останній етап челенджу здорового харчування закінчився.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Вінницьке ОУЛМГ.