Місцевим виробникам дуже складно конкурувати з потужними міжнародними підприємствами

Під час круглого столу "Промисловість як драйвер зростання економіки та створення робочих місць", який відбувся у концерні "Електрон" за участю Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та народних депутатів, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак виступила з ініціативою звернутися до всіх обласних ради країни з проханням спільно підтримати інтереси локальних виробництв.

"Місцевим виробникам дуже складно конкурувати з потужними міжнародними підприємствами. Нам потрібно захистити та посилити своїх виробників. Саме обласні ради мають обстоювати інтереси локальних виробництв. Адже це насамперед робочі місця, а також податки в місцеві бюджети. Ми маємо зберегти наші кваліфіковані кадри і втримати фахівців від виїзду за кордон. А для цього потрібно створити їм комфортні умови праці та достойні зарплати", - наголосила Ірина Гримак.

Вона вважає, що потрібно врегулювати також закупівлі з державних підприємств оборонної галузі. Мова йде про спрощені механізми та дотації з державного бюджету заради того, щоб зменшити собівартість та збільшити обсяги виробництва. Наприклад, Львівський бронетанковий завод максимально забезпечує себе різноманітною продукцією, щоб мінізувати залучення іноземних деталей для виробничого процесу.

"Тому надзвичайно важливо, щоб парламент звернув увагу на оборонну галузь, яка нині є однією з найбільш актуальних з точки зору безпеки нашої держави", - вважає голова обласної ради Ірина Гримак.

А яке ще донедавна було ставлення до оборонної галузі, добре видно на навіть прикладі цього ж бронетанкового заводу. Як розповіли "Голосу України" працівники підприємства, патріотичні депутати у вишиванках відібрали від бронетанкового заводу частину полігона, бо земля у Львові завжди була на вагу золота. Це ще одна ілюстрація до думки як на словах і на ділі ми розбудовуємо свою країну.

Богдан КУШНІР.Львів.