Лицарі повертаються: У Меджибожі відбувся фестиваль середньовіччя (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Впродовж двох днів фестивалю середньовічної культури "Епоха героїв" Меджибіжську фортецю відвідали щонайменше дві тисячі глядачів Відвідали його і журналісти Depo.Хмельницький.

Свою вправність на ристалищах демонстрували 120 учасників лицарських поєдинків, до того ж провели й масову битву 12 на 12.

У середньому обладунок середньовічного вершника важив 25 кілограмів, піший – 15 кілограм. І у такому вбранні під палючим 30-градусним сонцем усі бої цього разу потребували ще більшої витривалості воїнів, а перемога здобувалася у справді запеклих боях.

Окрім видовищних поєдинків на відвідувачів фестивалю чекали виступи українських гуртів із традиційними середньовічними композиціями. А можливість перенестися в світ Середньовіччя доповнювалася відповідним антуражем, майстер-класами та їжею на вогні.

Як каже директор Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Олег Погорілець, лицарські турніри у фортеці проводяться з 2003 року. Адже територія заповідника дозволяє приймати значну кількість людей, незважаючи на карантинні обмеження. Оновлену назву – "Епоха героїв" фестиваль отримав позаторік, розширивши історичні "кордони".

Що ж стосується карантинних обмежень, то на фестивалі маскового режиму дотримуватись лише в виставкових залах. А на території – звичайне середньовічне місто.