В Антарктиді біля станції “Академік Вернадський” помітили скупчення пінгвінів

Науковці української полярної експедиції зафіксували рекордні скупчення пінгвінів біля станції “Академік Вернадський” в Антарктиді. Вчені пояснюють таку поведінку тварин наслідками глобального потепління.

У липні полярники зафіксували рекордні скупчення пінгвінів зимою: на різних островах за 20 кілометрів від станції відпочивають сотні та тисячі особин. У воді може бути одночасно сотні пінгвінів, які полюють.

За інформацією Національного антарктичного наукового центру біля станції помічали переважно субантарктичних пінгвінів (дженту) чи пінгвінів Аделі.

Зазначається, що під час антарктичної зими пінгвіни, що живуть біля “Академіка Вернадського” відпливають на північ: для харчування вони потребують відкритої води, а поверхня води поблизу станції замерзає.

“Оскільки клімат змінюється і зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться наша станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік”, — пояснили на станції “Академік Вернадський”

Водночас велике скупчення пінгвінів привернуло увагу й хижаків: косаток та морських леопардів, які також нині тримаються поблизу.

“Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями. На острові Галіндез, де розташований “Вернадський”, наприкінці червня та в липні пінгвіни також з’являлися час від часу. В окремі дні їх не відмічали зовсім чи реєстрували невеликі групи. А подекуди чисельність угруповань пінгвінів перевищувала тисячу особин, причому це були переважно пінгвіни Аделі”, — зазначили на “Вернадському”.

Пінгвінів також показали: полярники провели віртуальну екскурсію на станції “Академік Вернадський”

Вчені станції допустили, що до пінгвінів, які постійно проживають поблизу долучаються “мігранти” з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими.

Нагадаємо, що на острові Галіндез, де розташована українська станція “Академік Вернадський”, від льодовика Woozle Hill відколовся край криги.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.