Пінгвіни "окупували" полярну станцію "Академік Вернадській" в Антарктиді (Фото)

Національний антарктичний науковий центр повідомив про рекордне та незвичне скупчення пінгвінів біля станції "Академік Вернадський". Науковці розповіли, що традиційно, коли в Антарктиці зима, а в Україні відповідно літо, пінгвіни, що живуть біля станції, відпливають дещо північніше. Вони харчуються крилем, і коли акваторію навколо "Вернадського" на зиму сковує крига, пінгвіни відкочовують туди, де відкрита вода, щоб мати доступ до їжі.

Національний антарктичний науковий центр повідомив, що через зміну клімата зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться станція "Академік Вернадський", зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік. У липні полярники зареєстрували надзвичайно великі зимові скупчення пінгвінів: на різних островах в радіусі 20 км від станції відпочивають сотні та тисячі особин.

Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями. Ймовірно до них долучаються мігранти з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими. Ось так наслідки зміни клімату і потепління можна безпосередньо спостерігати в Антарктиці завдяки пінгвінам.

Раніше повідомлялося, що зоозахисники запропонували всеукраїнську програму "всиновлення" тварин з притулків. ASPI news писало, що народні депутати ініціювали закон про чіпування домашніх тварин.