Старовинний іспанський вокзал перетворять на готель, залишивши фасад

/>

Залізничний вокзал у іспанському селищі Канфранк планують перетворити на 5-зірковий готель, пише The Guardian. Раніше через низку подій. що тут відбулися, його називали «найнещасливішим» вокзалом у Європі.

Залізничний вокзал працював із 1928 року. Після аварії потяга у 1970-му будівлю закинули. Наразі через селище курсує декілька потягів внутрішнього сполучення.

До кінця 2022 року планується перетворити вокзал на розкішний готель. Очікується, що фасад будівлі залишать. У планах є будівництво нової станції, яка буде з’єднана з готелем. Заклад матиме 104 номери, конференц-зал на 200 місць, залізничний музей, магазин. Створення готелю коштуватиме 27 мільйонів євро, з них 12 мільйонів євро виділить місцева влада.

Крім того, Франція та Іспанія відновлять 7,8-кілометровий тунель, що з’єднує країни. Імовірно, у межах проєкту відновлять сполучення з Канфранком.

Будівництво вокзалу ухвалили ще у 1853 році, однак усі роботи вдалося завершити лише до 1928 року. Станцію побудували біля кордону на території Іспанії. Одна з платформ, однак, перебувала вже на території Франції – свого роду закордонне посольство. У споруді 365 вікон, по одному на кожен день календарного року, а також сотні дверей. Платформи вокзалу – понад 200 метрів в довжину.

Фото: lonelyplanet