Журналісти в РФ виявили біля резиденції Путіна велике таємне будівництво. У Кремлі відхрещуються

Як повідомляють журналісти, з літа 2020 року біля резиденції звели кілька споруд. Земля, на яких вони стоять, перебуває у користуванні Федеральної служби охорони (ФСО). Вартість будівництва, за оцінкою експертів, може скласти від 20 до 50 мільярдів рублів (270 — 670 млн доларів).

Площа земельної ділянки під будівництво — 10,7 гектара. Раніше на території був розташований триповерховий особняк з «башточками», але, за словами будівельників, «він не сподобався власнику і його знесли». Таким же чином поступили з двома котеджами, на місці яких з'явився двоповерховий гостьовий будинок площею 4000 квадратних метрів. Орієнтовна вартість цього будинку — 800 мільйонів рублів.

Також на території розташований п'ятиповерховий спортивний комплекс вартістю шість мільярдів рублів. Як розповіли журналістам будівельники комплексу, там є льодова арена. Площа об'єкта становить 30 тисяч квадратних метрів, але ці дані не враховують підземні поверхи, до яких ведуть окремі в'їзди. Один з інженерів, що працює на будівництві, заявив «МБХ медиа», що підземний тунель в спорткомплексі повинен зв'язати територію з нинішньою резиденцією Володимира Путіна. На ділянці розташовані ще дві будівлі. Це чотириповерховий гостьовий комплекс за два мільярди рублів, загальна площа якого — майже десять тисяч квадратних метрів без урахування веранд. І лікувально-оздоровчий комплекс, який журналісти оцінили в 3,4 мільярда рублів. Площа лікарні — більше як 16 тисяч квадратних метрів. Всередині, за словами одного з джерел видання, «і палати, і кабінети гігантські, прямо вищий клас».

За територією знаходиться поле площею 180 гектарів, що належить Російської Федерації. Ринкова вартість ділянки становить 92,2 мільярда рублів. На одній частині поля будують «щось, що нагадує вертолітний майданчик», в іншій частині поля, як зазначає «МБХ медіа», також готують ділянку під будівництво, хоча ця територія раніше була сільгоспугіддями. Вже після виходу розслідування прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив на брифінгу для журналістів, що «в Ново-Огарьово немає ніяких будівництв». Пєсков також сказав, що сайт «МБХ медиа» — «Заборонений сайт у нас в країні … Ми його не читаємо. Заборонене видання».