В Азовському морі нашестя медуз: як з ними борються працівники курортів

Азовське море через зміну екологічних умов заполонили медузи. Зокрема, з пляжу в Урзуфі на Донеччині їх вивозили трактором. А в Бердянську та Кирилівці Запорізької області проти них використовують бар’єрні мережі.

“Велика кількість медуз з’явилася в акваторії Азовського моря у зв’язку зі зміною екологічних умов. В Азовському морі медузи були завжди, але в останні роки кількість медуз значно зросла. Це сталося внаслідок зміни природних процесів. Переважно медузи живуть у солоній воді. З 2017 року в Азовському морі солоність води становить 14 проміле, а це надзвичайні умови для розмноження таких видів медуз як Вухаста аурелія (Aurelia aurita) – напівпрозора медуза невеликого розміру – та Корнерот (Rhizostomeae)”, – йдеться в повідомленні Національного природного парку “Меотида”.

Однак працівники парку запевняють, що попри отруйність медузи Корнерот, загрози для відпочивальників Азовського моря вона не становить

Співробітники парку “Меотида” прибрали пляж в Урзуфі та утилізували медуз.

Тим часом у Бердянську для захисту від морських мешканців встановили найбільшу на Азовському морі бар’єрну мережу. Її виготовили також у місті. Монтаж безпосередньо на місцевості зайняв два дні. Весь проєкт обійшовся у майже 200 тисяч грн.

У Дніпровських водосховищах з’явились медузи: фото

Раніше у мережі з’явилося відео, як курортна Кирилівка кишить медузами.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.