Сфера з рослинами фільтрує дощову воду в парку Брукліна (ФОТО)

Художниця Мері Маттінглі сконструювала спеціальну установку для імітації системи водопостачання Нью-Йорка. Її наповнили місцевими рослинами і оснастили системою гравітаційного живлення.

Сферична конструкція під назвою Watershed Core навчає глядачів процесу фільтрації дощової води. Своїм винаходом Маттінглі привертає увагу до проблеми економії водних ресурсів та їхнього повторного використання.

Агрегат виконано у формі сфери висотою 3 метри і встановлено у Проспект-парку в Брукліні. Він імітує роботу дренажного басейну міста з його тунелями, резервуарами і акведуками.

Конструкція складається з металевих підносів, а всередині розташовуються зелені насадження. Дощова вода потрапляє в неї по спеціальним отворам і проходить декілька етапів очищення за допомогою природних фільтрів рослин, ґрунту, каміння і піску.

У процесі задіюється також шар вуглеводів, позбавляючи рідину бактерій і бруду. Таке очищення називається фіторемедіацією.

Сфера стала частиною програми Public Water, до якої входять цифрові й освітні проекти, у тому числі і Watershed Core.

Після дощу вода через підноси стікає в ємності, розташовані на дні конструкції. Очищену воду можна сміливо використовувати для побутових потреб і навіть пиття.

Якщо дощ довгий час відсутній, воду додають безпосередньо з Проспект-парку. Для цього передбачена резервна система з використанням відер і ручного насоса.

Художниця здійснила свою задумку з More Art, некомерційною художньою компанією Нью-Йорка, спрямованою на розвиток соціально-орієнтованих проєктів паблік-арту.

Щоб підвищити обізнаність про проблеми водопостачання, була також створена пішохідна екскурсія, яка з'єднує установку з Проспект-парком, де знаходиться природна система очищення води. Вона була споруджена зовсім недавно, щоб очищати водотік парку від речовин, через які з'являються різні водорості.

Читайте далі:

У Голландії створили дизайнерську дощову бочку для збору води

У Данії створили вуличну плитку, яка поливає рослини дощовою водою