«Жовківський замок починає оживати» – міністр культури України (Фото)

Напередодні, 12 вересня, у Жовківському замку відкрили першу чергу нової експозиції. У 2021 році замок включили до програми «Велика Реставрація» у межах «Великого будівництва», яка передбачає відновлення його як об’єкта культурно-історичної спадщини упродовж декількох наступних років. Усе літо там кипіла інтенсивна й напружена робота.

Відкриття нової експозиції також відвідав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Мене дуже тішить, що Жовківський замок починає оживати. Тепер у ньому відкрито нову експозицію. 11-ть залів, загальною виставковою площею понад 500 м², представляють 180 експонатів із фондосховищ Львівської галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Ці об’єкти, які багато років були у запасниках, нарешті зможуть побачити відвідувачі, – написав на особистій фейсбук-сторінці Ткаченко.

Серед представлених експонатів: жовопис, скульптура, меблі, декоративно-прикладні та інші музейні предмети. Акценти зробили на колекції творів генія бароко Шимона Чеховича, портретній галереї історичних особистостей, як-от Станіслав Жолкевський, Ян III Собеський, Богдан Хмельницький, Михайло Казимир Радзивілл, чиї імена були тісно пов’язані з Жовквою, та на предметах шляхетських інтер’єрів XVIII століття.

Музей відкритий для відвідувачів уже відзавтра, 14 вересня.

Як додав Олександр Ткаченко, зараз там тривають підготовчі заходи до реставраційних робіт. У 2021-му завершать протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи кухонного корпусу Жовківського замку. Наступний рік – реставрація. Команда замку готуватиме на них проєктно-кошторисну документацію.

Ми сподіваюємося, що повноцінна реставрація відбудеться упродовж 2022-го року. Ще два роки ми плануємо працювати над реставрацією палацу – центральною частиною у замку, – додав у коментарі для Galnet речник Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Василь Мицько.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.