На станції метро «Золоті ворота» відкрилася виставка портретів відомих українських жінок-вчених

Із 14 вересня у вестибюлі станції метро «Золоті ворота» триватиме виставка портретів відомих українських жінок-вчених. Про це повідомляє сайт КМДА з посиланням на КП «Київський метрополітен».

Зокрема, на експозиції можна буде побачити портрети Катерини Ющенко, Наталії Атамась, Антоніни Прихотько, Нани Войтенко та ще восьмеро біологинь, нейрофізіологинь, математикинь та фізикинь. Роботи спеціально для освітнього арт-проекту «Наука – це вона» створили талановиті українські ілюстратори Сергій Майдуков, Женя Полосіна, Анна Іваненко, Оля Дехтярьова, Анна Сарвіра.

Мета проекту, зі слів організаторів — привернути увагу громадськості до науки «із жіночим обличчям», познайомити суспільство зі здобутками українських жінок-вчених і розбити стереотип, що «робота в STEM – це «чоловіча» справа».

«Цей проект покликаний розповісти якомога більшій кількості людей про те, що українки зробили великий внесок у світову науку. Часто їхні імена залишаються незаслужено невідомими широкому загалу. І це треба виправити», – сказав ініціатор проекту, інвестор та засновник української технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.

Як наголосили у київському метрополітені, за більш ніж 60-річну історію складний механізм столичного метро живився працею сотень талановитих жінок-інженерок, механікинь та адміністративних працівниць. В організації кажуть, що піклуються про забезпечення гендерної рівності і що жінки можуть працювати на всіх посадах без обмежень.

«Стереотипно метро уявляється дуже чоловічим. За фактом 50% колективу – жінки», – зауважила заступниця начальника підприємства Наталія Макогон.

Ініціатива реалізовується благодійним освітнім проектом STEM is FEM за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (UNICEF) та ООН Жінки в Україні і є частиною глобальної кампанії ООН Жінки «Покоління Рівності». Генеральним партнером проєкту є українська технологічна компанії Roosh, комунікаційний партнер – агентство стратегічних комунікацій TRUMAN.