У центрі Києва знайшли таємний бункер часів комунізму

На столичному Печерську виявлений бункер часів комунізму. Про це на своїй Facebook-сторінці написав київський екскурсовод та дигер Кирило Степанець.

Бункер побудований у 1982 році на місці Печерського фортечного тиру. Він знаходився у підземній частині тогочасного Обмкому КПУ і слугував укриттям "цінних партійних кадрів".

Ззовні зі сторони ЦВК біля висоток бункер має запасний вхід, оздоблений гранітом. Внутрішні приміщення розділені на кімнату для конференцій радянських чиновників, а також кімнату спецзв’язку для прямого контактування з Кремлем.

Сховище має систему автономного життєзабезпечення із вентиляційними шахтами, дизельними генераторами, питною водою та санвузлами. І, звісно ж, як без величезного бюста вождя – Володимира Леніна.

Також зазначається, що до знахідки Степанця мало хто знав про бункер на площі Лесі Українки 1. Адже за цією адресою вільного доступу до підземелля немає.

Нагадаємо, у Полтаві демонтували історичний балкон, з якого колись виголошував промови Адольф Гітлер. Також відомо, що Київрада ухвалила рішення про ремонт історичних будівель XIX-XX століть у Києві.