У Нідерландах відкрили найдовший велосипедний міст у світі надрукований на 3D-принтері (ФОТО)

Найдовший велосипедний міст, надрукований на 3D-принтері

Технології 3D-принтерингу активно розвиваються. Нещодавно здавалося, що це забавка для дітей, а сьогодні за допомогою таких принтерів будують будинки та цілі райони. Технологія відкриває неймовірні творчі можливості перед архітекторами. Цим скористалися у Нідерландах, побудувавши велосипедний міст.

Міст розташований у місті Неймеген, Нідерланди. Він був надрукований прошарок за прошарком на спеціалізованому бетонному заводі Saint Gobain Weber Beamix та реалізований будівельною групою BAM. Міст вписується у новий концепт парку De Geologenstrook, де переважають округлі форми. Довжина найдовшого у світі бетонного моста, надрукованого на 3D-принтері – 29 метрів.Самый длинный в США мост из переработанного пластика построили в Огайо (ФОТО)

Детальніше про надрукований велосипедний міст

Це не лише найдовший, але й найбільший бетонний міст у світі, щодо якого архітектор мав повну свободу дій. Michiel van der Kley міг вільно творити дизайн, не бувши обмеженим "класичними" перепонами, які зустрічають при проєктуванні та будівництві.Створено самовідновлюваний бетон, який загоює тріщини за 24 години: вчені розповіли про нову розробку (ВІДЕО)

Перевага 3D-будівницта полягає в тому, що мости можна побудувати набагато швидше, ніж "класичним" методом, з більшою гнучкістю та великим простором для індивідуальних дизайнерських рішень. Вони також більш стійкі, на їх будівництво потрібно менше бетону.

Один из самых знаменитых мостов Венеции открыли после реставрации. Его не ремонтировали с 1590 года

Цікаво про ремонти: чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник