В Павлоградском музее презентовали рельефную карту Украины, вышитую лучшими мастерицами Украины

Шедевральной проект – вышитую рельефную карту Art Map Ukraine – сегодня презентовали в историко – краеведческом музее Павлограда. Над Картой работали 70 мастеров со всей Украины. И даже одна мастерица из Израиля. Об этом сообщается на странице «Новини Павлограда» в Фейсбуке. - Павлоградська вишивальниця теж взяла участь, – отмечается в сообщении. – Кожна майстриня застосовувала різну техніку виставки. В Павлоградському музеї карта пробуде 4 дні.

- Поділивши макет на рівні частини, команда однодумців вишила рельєфну карту. Гори, степи, ліси, річки – усе відповідно до реальної карти, – пояснила в Фейсбуке директор музея Татьяна Ведмидь.

- Кожен фрагмент для мапи має розмір 10 на 10 сантиметрів. Працювали майстрині у різних техніках: шов паутинка, шов ялинка, шов назад голкою, гладь, об’ємна гладь, плетіння, вишивка бісером, натуральним камінням. Загалом було застосовано понад 4 десятки різних вишивальних технік та приблизно стільки ж видів матеріалів. Вишивка виглядає дуже гарно й святково. Чудовий виріб претендує бути занесеним до Книги Рекордів України за найбільшу кількість використаних технік вишивки.

Готова мапа розміром 70 на 100 сантиметрів. Особливістю вишитої карти є фрагменти білого фону, на яких майстрині змогли передати символічні та патріотичні ідеї. Також мапа містить у собі таємні послання, що дівчата вишивали на фрагментах іще до початку основних робіт: «Процвітай, моя Україна», «Ми єдині», «Крим — це Україна», «Борітеся — поборемо!», «Тобі не можна не цвісти», «Ти в моєму серці» — ці та багато інших лозунгів та цитат наповнюють карту змістом. Креативна карта подорожує Україною. Її планують відвезти у кожне місто учасниць проєкту. Вже відбулися презентації у Львові, Миколаєві, Вінниці, Черкасах…

Ми пишаємося, що в проєкті “Art Map Ukraine” брала участь наша землячка, павлоградка, Марина Зайцева, творча і креативна особистість, яка захоплюється вишивкою прикрас.

Музичним подарунком став виступ бандуристів з Мистецької школи № 3.

Виставка експонуватиметься лише чотири дні – з 15 до 18 вересня ц.р. включно.