Ішов шпалами, готував на багатті, спав у лісі: чернігівський мандрівник розповів про другу подорож Україною. ФОТО

Високий вал

Відомий мандрівник, письменник та журналіст з Чернігова Олександр Волощук завершив другий етап подорожі Україною: перетнув її із Заходу на Схід, подолавши пішки територію 14 областей, замість 12 запланованих.

Про це він повідав 12 жовтня, за 4 дні після повернення додому, в ефірі програми «ВеЧер» телеканалу «Новий Чернігів».

За словами Олександра Волощука, йому вдалося втілити давню мрію – завершити Український Хрест, перетнувши рідну країну на першому етапі із Півночі на Південь (торік) і на другому з Заходу на Схід.

«Цього разу багато чого було вперше: я пройшов пішки через Карпати, побачив подільські Товтри, побував на батьківщині Тараса Шевченка у Моринцях на Черкащині», - зазначив мандрівник.

Стартував він 2 серпня на Закарпатті, за 200 метрів від словацького кордону. Завершив піший тур 4 жовтня на Луганщині. Йшов автошляхами, шпалами залізниці і гірськими стежками. У Карпатах подолав 8 перевалів. При цьому зізнався, що після кавказьких гір карпатські для нього – «іграшкові». Аби не збитися з дороги, використовував навігатор і паперові мапи.

Ночував, здебільшого, у наметі в лісі. Готував на вогнищі. Сніданок мандрівника складався з чаю, печива або халви, обід – з рибних консервів з хлібом та овочів, вечеря – з каш з тушонкою та солодощів.

Одним із сувенірів, який Олександр Волощук привіз з мандрів Вінничиною, став коричневий камінчик – шматок застиглої магми. Його він підібрав на місці Іллінецької астроблеми, де 400 мільйонів років тому впав величезний метеорит. Свого часу там знайшли найбільший на планеті агат.

Серед іншого мандрівник анонсував вихід у світ його нової книги «Парагвайське щастя». Історична праця про життя українців у Парагваї з`явиться друком у грудні.

Фото – зі сторінки Олександра Волощука у Facebook

MARKET_ADS_VAL_UA