Майже мільйон мертвих корнеротів викинуло не берег у Нацпарку на Одещині

depo.ua

Сильний шторм викинув на берег у Національному природному парку "Тузлівські лимани" на Одещині близько мільйона медуз. Мертвими корнеротами усіяна берегова зона піщаного пересипу до Нацпарку.

Шторми такої потужності бувають не часто, сильні хвилі кардинально змінили берегову зону піщаного пересипу і у деяких місцях зникли широкі пляжі, а на окремих ділянках сформувалися нові ділянки пляжної зони, повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на еколога Івана Русєва.

За словами еколога, найяскравішим виявом шторму було те, що по всій береговій зоні моря, у межах нацпарку, воно викинуло близько мільйона медуз. "Як правило, медузи не залучені до харчових ланцюгів природних екосистем моря і, їх, за рідкісним винятком аматорського поїдання шакалами чи воронами, ніхто не їсть, як кормовий об'єкт. Але хвильові процеси моря скоро їх перетворять на біологічний пил, який і буде залучений у харчовий ланцюг морських та лиманних екосистем", – зазначив Русєв.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Frusevivan%2Fposts%2F1853846801468070&$1_text=true&$1=500" width="500" height="806" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Кадри з величезними мертвими медузами опубліковані і на сторінці НПП "Тузлівсткі лимани". Нагадаємо, раніше червонокнижні птахи прилетіли до Нацпарку на Одещині. А до них "Тузлівські лимани" відвідували рожеві фламінго.