Судитимуть прикарпатця, який здійснив незаконний політ

КИЙ-Інфо

СБУ повідомили про підозру пілоту літака-порушника, на перехоплення якого у серпні Збройні сили України підняли МіГ-29. Про це повідомилина сайті Служби безпеки України.

СБУ зазначає, що несанкціонований політ здійснив мешканець Коломиї. Чоловік, не пройшовши навчання та не маючи пілотського посвідчення, підняв у повітря літак Ан-2, випущений 49 років тому і знятий з експлуатації. Виліт він здійснив з території незареєстрованого злітно-посадкового майданчика «Косів», який не має допуску до використання.

За словами Служби безпеки, інформації про цей політ в органах обслуговування повітряного руху не було. Зазначається, що літак не подавав обов’язкових сигналів розпізнавання, а екіпаж не виходив на зв’язок, тому цей інцидент класифікували як порушення державного повітряного простору. Він не погодив маршрут, і, відповідно, порушив чинне законодавство.

СБУ зазначає, що це могло спровокувати зіткнення з іншими літаками або можливе падіння через несправність чи невміле управління. Окрім зазначеного, зловмисник порушив ще цілу низку авіаційних правил, які регулюють безпеку польотів.

Літак-порушник зафіксувала протиповітряна оборона України, коли той слідував у бік державного кордону територією Буковини.

Наразі «повітряному пірату» повідомлено про підозру за ст. 281 (порушення правил повітряних польотів) Кримінального кодексу України.

Читайте нас у telegram!

Фото: СБУ