На Тернопільщині відреставрували дзвіницю, якій майже 400 років (відео)

Тернополяни

Старовинну дзвіницю відреставрували в селі Велика Лука в Тернопільській області.

На ремонтні роботи витратили один мільйон гривень. Гроші на реставрацію історичної та архітектурної пам'ятки XVII століття збирали місцеві жителі та меценати – йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Із 400-річної будівлі зняли сучасну штукатурку та металевий дах, а також відновили кам'яну вежу зі стінами. Стара дзвіниця повернула собі первозданний вигляд: кам'яна кладка, покрівля з гонту, дубові сходи на горішній ярус, стародавнє дерев'яне перекриття під дахом, де замість цвяхів тиблі - кілки.

Два роки архітектори та історики переконували місцевихмешканців зруйнувати сучасну штукатурку та демонтувати металеву покрівлю. Тоді постала стародавня - майже чотирьох столітня мурованиця. Щоправда, між камінням довелося заливати розчин для скріплення за стародавнім рецептом. Для даху варили хвойні дощечки - гонту.

"Вона проварена в спеціальних розчинах, які будуть мінімум років сто стояти", - розповів архітектор Ігор Яворський.

Багато робіт виконували самі селяни: 20 місцевих мешканців постійно допомагали команді реставраторів. Упродовж кількох років у Великій Луці збирали гроші на дзвіницю. Нині нову-стару дзвіницю освятили.