Персидський, сибірський чи манкс: Яких котів визнали найкрасивішими, а яких – найпотворнішими

depo.ua

Така методика спала на думку експертам порталу Allaboutcats. Вони вимірювали відстані між певними частинами котячих мордочок і шукали породи з найбільш пропорційними рисами. На порталі зазначають, що таку методику свого часу застосували до селебритіс. З жінок найпропорційнішим виявилися обличчя Белли Хадід та Бейонсе.

Що ж до котів, у трійці за пропорційністю виявилися норвезький лісовий, російський блакитний та манкс.

Всього ж у списку – 46 порід.

ТОП найкрасивіших пород котів

Depo.ua пропонує поглянути на фотографії лідерів рейтингу пропорційності, а також на тих, хто опинився на найнижчих сходинках, та, можливо, переконатися, що найпропорційніший не завжди означає наймиліший.

1. Норвезький лісовий

Ця симпатична порода має вікову історію – начебто їх розводили ще вікінги понад тисячу років тому.

2. Російський блакитний

Ці тендітні коти – нащадки російських хвостатих та їхніх родичів з Південної Європ. Втім, офіційно породу зафіксували у Великій Британії на початку XX століття.

3. Менкс

Порода з'явилася природнім шляхом на острові Мен поблизу Ірландії. У деяких менксів немає хвоста, а якщо є, його довжина сильно варіюється – від дуже короткого до звичного людському оку.

4. Рагамафін

Цей красунчик – наполовину виходець з народу. Адже таку породу отримали, поєднавши котів породи регдолл та звичайних вуличних хвостатих.

5. Сибірський

Вважається, що предки таких вуханів – дикі степові коти.

6. Американський керл

Такі тваринки виникли завдяки природній мутації. Головна фішка – великі, міцні й прямі вуха з вузьким завитком у центрі.

7. Селкірк-рекс

Нащадок короткошерстого рекса та персидської кішки.

ТОП найпотворніших пород котів

А ці тваринки сперечаються за статус найменш пропорційних нявкучих хвостатих.

1. Гімалайський

Сплюснутий ніс та великі очі зробили котів цієї породи лідерами антирейтингу. Але при цьому їхній пронизливий погляд здатен завоювати не одне серце.

2. Петерболд

Цих котів з дивними вухами часто називають котособаками, адже вони надзвичайно віддані своєму господарю.

3. Перс

З цією породою українці знайомі вже давно, і вона впевнено утримує лідерські позиції за популярністю. Вважається, що персидські коти і справді прийшли в Європу з Персії. У XVII столітті мандрівник П’єтро Делла Валле вподобав дещо незвичних тваринок і завіз кількох з них до Італії.

Фото: depositphotos.com