Українські полярники долучилися до «Марафону, який ніхто не хоче бігти»

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.

"Українські полярники взяли участь в акції “Марафон, який ніхто не хоче бігти” – це забіг, що стартував у селищі Нью-Йорк на Донеччині, за кілометр від лінії фронту. Проєкт створений, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України. Забіг почали п’ятеро людей, чиє життя нерозривно пов'язане з війною: військовий, волонтерка, медик, військовий журналіст та переселенка. Нині до акції долучилися вже понад 35 тис. людей з різних куточків України та світу, зокрема, учасники 26-ї Української антарктичної експедиції зі станції “Академік Вернадський”", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що восьмеро зимівників пробігли символічне коло навколо будівлі аерології – це близько 400 метрів. Як повідомляється, така дистанція в Антарктиді є непростою для марафону, адже бігти довелося нерівною слизькою поверхнею. Зокрема, замість стартових номерів учасники мали аркуші з вражаючими цифрами про війну. Наприклад, що 3,4 млн людей на сході України потребують безперервної гуманітарної допомоги.

Як повідомляв Укрінформ, 7 листопада, у день знаменитого на весь світ Нью-йоркського марафону, розпочався ще один забіг — «Марафон, який ніхто не хоче бігти», — теж у Нью-Йорку — українському селищі, розташованому в Донецькій області.