У Нью-Йорку почали будувати устричний риф. Він має захистити місто від повеней (ФОТО)

Budport.com.ua

Устричний риф у Нью-Йорку
У Нью-Йорку будують риф з устричних черепашок, щоб захиститися від повеней і зменшити рівень ерозії берегів, повідомляє Bloomberg CityLab.
Наразі зібрано й оброблено 800 тисяч кілограмів мушель. Їх здають понад 45 ресторанів, звозячи відходи у спеціальні контейнери. Будь-хто охочий також може принести стулки з’їдених устриць.

Щотижня черепашки забирають до центру обробки, де їх очищують, висушують «заражують» личинками устриць, складають у біорозкладні мішки і вивантажують у бухту. Малі устриці ростимуть, поступово формуючи риф, який гаситиме великі хвилі та мінімізуватиме підвищення рівня води. До 2035 року в Нью-Йорку планують зібрати щонайменше мільярд устричних черепашок, що дозволить сформувати риф.

Крім того, устричний риф поверне до Нью-Йоркської бухти автохтонний вид, який колись населяв майже 90 тисяч гектарів берегової лінії. Однак надмірне збирання устриць, а також забруднення й укріплення берегів призвели до того, що до 1920 року цих молюсків не лишилося.Самый большой в мире плавучий экогород построят в Саудовской Аравии (ФОТО, ВИДЕО)
Самі по собі устричні рифи не захистять Нью-Йорк від затоплень, однак, як вважають ініціатори Billion Oyster Project, можуть бути важливою складовою комплексних заходів.

У 2012 році нідерландські дослідники спостерігали за островом у Бангладеш, захищеним устричними рифами, та кількома іншими, контрольними, локаціями, і виявили, що устричні хвилерізи значно розсіюють силу хвиль і на 54% запобігають береговій ерозії.Самый высокий пейзажный бассейн в мире - на высоте 200 метров над Дубаем - теперь открыт для любителей плавания (ФОТО)
Океанологи зауважують, що хоч устричні рифи й ефективні проти великих хвиль і ерозії, однак такий хвилеріз не працюватиме, якщо затока надто глибока. До того ж, устриці вимагають певної солоності та температури. Водночас у Billion Oyster Project наголошують, що цей проєкт передусім формує в людей розуміння, як працює екосистема, і посилює свідомість.
Подібні ініціативи також втілюють у затоці Галвестон (Техас), у Сан-Франциській затоці та в Луїзіані. Однак там більше фокусуються на здатності устриць фільтрувати воду та їхній харчовій цінності.
Один из последних жилых мостов Европы - знаменитый Роханский мост готовят к ремонту (ВИДЕО) Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!
Фото: facebook .com/billionoysterproject