У Києві відкрили ще п’ять мініскульптур проєкту "Шукай"

Укрінформ

Про це повідомила авторка проєкту «Шукай» Юлія Бевзенко під час відкриття скульптурок 24 листопада, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми вже четвертий рік поспіль розповідаємо історію Києва у бронзових скульптурках. Кожна з них повідомляє цікавий факт з історії міста. Проте сьогодні, вперше в проєкті «Шукай», ми відкриваємо одразу п’ять мініскульптурок в один день», – зазначила Бевзенко.

Приводом до створення серії мініскульптур стало бажання авторки розповісти історію меценатства ХІХ століття.

«Київ – це місто, побудоване меценатами. Те, що ми нині називаємо історико-архітектурною спадщиною столиці, найчастіше зведене саме за гроші благодійників. Вони віддавали значну частину прибутків на освітні заклади, лікарні, театри, інфраструктуру міста. І імена цих людей мало для кого відомі», – сказала Бевзенко.

Мініскульптурою, що відкрила серію, став образ меценатки Галшки Гулевичівни – першої киянки-благодійниці, яка у руці тримає сувій – дарчу на землю для Київського братства. Авторка також зазначила, що це перша робота, на якій представлено героїню-жінку в проєкті «Шукай». Іншими ж меценатами, образи яких відтворені у роботах, стали Микола Бунге, Михайло Дегтярьов, Давид Марголін та родина Ґалаґанів.

За словами Бевзенко, серію мініскульптур виготовили з допомогою благодійного фонду Zagoriy Foundation.

Як повідомлялося, проєкт «Шукай» створили для залучення киян до вивчення історії міста. Біля кожної мініскульптури є табличка із зазначенням автора та QR-кодом, за допомогою якого можна докладніше дізнатися про цікаві сторінки історії Києва. Першою роботою проєкту стала мініскульптура «Котлета по-київськи», представлена у січні 2018 року. Наразі у межах проєкту створено 36 мініскульптур.