Як відбити напад терористів. СБУ провела масштабні навчання на Луганщині

NTA

Служба безпеки України провела антитерористичні навчання у районі проведення операції Об’єднаних сил – у Старобільському районі Луганської області.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

«Мета тренувань ‒ перевірка готовності всіх суб’єктів боротьби з тероризмом до протидії можливим диверсіям і підвищення рівня міжвідомчої взаємодії під час проведення спецоперацій», – зазначили в Службі безпеки України. За легендою тренувань, умовні терористи проникли на територію слідчого ізолятора у Старобільську та захопили в заручники працівників пенітенціарної установи. Злочинці вимагали звільнити взятих під варту осіб.

Оскільки вимогу «терористів» не виконали відразу, то їхні спільники вчинили «диверсію», підірвавши міст через ріку Айдар.

У результаті – відбулася силова фаза «операції». Бійці Центру спеціальних операцій СБУ А нейтралізували «терористів» і звільнили «заручників». Тим часом вибухотехніки виявили закладені «вибухові пристрої» та знешкодили їх. Інші учасники навчань оперативно відновили транспортне сполучення через річку, звівши понтонну переправу та локалізували наслідки диверсії. Умовних диверсантів затримали. У навчаннях взяли участь регіональні підрозділи Служби безпеки України, Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Національної поліції, Держспецзв’язку, прокуратури, Державної кримінально-виконавчої служби, Держслужби з надзвичайних ситуацій, органи державної влади та місцевого самоврядування.

«Систематичне проведення таких навчань дозволяє посилити ефективність спільних дій під час проведення реальних спецоперацій», – наголосили в Службі безпеки України. Нагадаємо, що цього тижня Служба безпеки України затримала сепаратиста, який організовував «референдум» «ДНР» після того, як той повернувся в особистих справах на підконтрольну українській владі територію регіону.

Контррозвідники СБУ також затримали на Луганщині колишнього бойовика так званого «МДБ ЛНР», який перебував у розшуку за участь у незаконних збройних формуваннях і посяганнях на територіальну цілісність і недоторканність України.