Радісна новина: відреставрована ікона, яка належала батьку Степана Бандери (фото)

Патріот Донбасу

У Івано-Франківську відреставрували ще одну ікону, яка належала отцю Андрію Бандері.
Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Ярослав Коретчук, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби.

Фото ікони до реставрації

Фото ікони після реставрації

«Друзі радісна новина! Ще одна ікона яка належала отцю Андрію Бандері відреставрована. Повертаємо нашу національну пам’ять та бережемо спадщину родини Бандер. Хочу з усього серця подякувати меценату, який відгукнувся та допоміг, побажавши залишитися інкогніто. Божої Ласки Вам та здоров’я! Реставрації та консервації потребують ще чотири ікони, тож сподіваюсь знайдуться небайдужі», — ділиться враженнями пан Коретчук.

Коротка біографічна довідка: о. Андрій Бандера
Отець Андрій Михайлович Бандера (11 грудня 1882, Стрий, Львівщина — 10 липня 1941, Київ), священник УГКЦ, капелан, культурно-громадський діяч, політик Західноукраїнської Народної Республіки, ветеран польсько-української війни. Член Наукового товариства Тараса Шевченка. Батько Богдана, Василя, Володимири, Марти-Марії, Оксани, Олександра та Степана Бандерів.
У боротьбі за волю України о. Андрій Бандера був репресований московсько-більшовицьким режимом. Після численних катувань був засуджений до розстрілу 8 липня 1941 року і через три дні розстріляний. За іншими версіями, отець Андрій був розіп’ятий у Станіславській тюрмі або помер у Сибіру.
Інформація про місце поховання о. Андрія Бандери не збереглась. Є кілька версій, одна з яких — Биківня.
Реабілітований 8 листопада 1992 року.