Укладали фіктивні шлюби: У Дніпрі СБУ викрила схему легалізації іноземців

depo.ua

Контррозвідка СБУ у Дніпрі викрила і заблокувала канал легалізації в Україні іноземних громадян, вихідців із країн Близького Сходу.

Як повідомляє прес-служба УСБУ у Дніпропетровській області, зловмисники діяли за схемою легалізації іноземців шляхом укладання
фіктивних шлюбів в Україні. Згодом, використовуючи особисті зв’язки в держорганах, забезпечували їм прискорену процедуру перевірки міграційними органами та видачі відповідних дозвільних документів, передає Depo.Дніпро.

Схема проіснувала близько трьох років. Пакет документів на постійне проживання в Україні "під ключ" обходився замовникам у $3,5 тис. За даними слідства, організували незаконну оборудку двоє іноземців та двоє громадян України – вихідців із країн Кавказького регіону.

На даний час вирішується питання щодо повідомлення про підозру організаторам незаконної схеми за ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, СБУ викрила у Дніпрі злочинців, які легалізували в Україні громадян з країн терористичного ризику. Зловмисники створили низку фірм із набору іноземних студентів. Але замість навчання "клієнти" використовували цей канал для подальшої легалізації в Україні, або як перевальний пункт до країн ЄС.