Права засуджених на охорону здоров’я та медичну допомогу — пріоритет співпраці прокуратури та Офісу Омбудсмана України (ФОТО)

Стопкор

Між представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та прокуратурою триває дієва співпраця, спрямована на забезпечення дотримання прав засуджених.

11 січня 2022 року керівник Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова Аміл Омаров провів робочу зустріч із представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях Сергієм Ковганом, працівником секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Сергієм Кузьменком, а також регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Харківській області Олександром Міненковим.

Під час заходу присутні обговорили питання, пов’язані із дотриманням прав засуджених щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення у місцях несвободи Шевченківського району міста Харкова.

«Медичне обслуговування, яке надається в установах виконання покарань, є здебільшого незадовільним. Це проявляється у старому обладнанні, відсутності ліків. Тому для нас вказана проблема є нагальною та одним із найголовніших пріоритетів спільної співпраці», — наголосили представники Офісу Омбудсмана України та керівник окружної прокуратури.

Крім того, учасники наради дійшли згоди про подальшу співпрацю, спрямовану на забезпечення дотримання прав людини, та про обмін інформацією, що дозволяє оперативно реагувати на порушення законодавства та поновлення прав ув’язнених.

З метою реалізації Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісом Генерального прокурора учасники заходу домовились про проведення правопросвітницького заходу та спільного виїзного прийому засуджених у ДУ «Олексіївська виправна колонія (№25)».

Довідково: упродовж 2021 року окружною прокуратурою до піднаглядних органів та установ внесено 47 документів реагування, за результатами їх розгляду до встановленої законом відповідальності притягнуто 44 особи, скасовано 4 незаконних актів індивідуальної дії, 1 особу звільнено з дисциплінарного ізолятору, розпочато 12 кримінальних проваджень.

Пресслужба Харківської обласної прокуратури