На європейську премію Міса ван дер Рое номінували 7 архітектурних проєктів, реалізованих у Києві

UA: Cуспільне мовлення

На одержання премії німецького архітектора Міса ван дер Рое номіновані 7 архітектурних проєктів, реалізованих у Києві. Обрання переможців премії та церемонія нагородження відбудуться навесні 2022 року.

Про це на Facebook-сторінці повідомив заступник директора департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

"7 архітектурних проєктів у Києві номіновані на престижну європейську премію Міса ван дер Рое!", – написав Тацій.

На одержання премії видатного архітектора номінували такі об’єкти у Києві:

Бізнес-кампус В-12 в UNIT.City. Це громадський простір, площею 16,9 тисяч квадратних метрів, спроєктований у відповідності до стандарту "зеленого будівництва" американської системи LEED; Roshen Plaza. Колишні виробничі будівлі заводу перетворили на громадський простір з фудкортом, місцями для відпочинку, а взимку – з ковзанкою; КУБ: тимчасовий виставковий павільйон музею Революції Гідності. Усередині металевої конструкції – багаторівнева галерея, де проходять освітньо-культурні заходи; Будівля Гімназії А+ – приватний освітній заклад, розташований у ЖК Комфорт Таун. Школа розрахована на 600 учнів. Особливістю споруди є дах, що має асиметричну форму, тож з кожного кута огляду будівля має різний вигляд; Велосипедно-пішохідний міст через Володимирський узвіз. Довжина мосту складає 216 метрів, будівництво було завершене 2019 року; Житловий комплекс "Tetris Hall". Складається з двох 25-поверхових будівель, з’єднаних мостовим переходом на рівні покрівлі; Реконструкція Спаського бастіону та площі біля церкви Спаса на Берестові. Ці роботи були здійснені під час реставрації самої церкви. Що відомо Премія Міса ван дер Рое раз на два роки вручається за архітектуру, яка відповідає принципам сталого розвитку, популяризує європейські культурні цінності та виділяється технологічними і конструктивними особливостями. Премія названа на честь архітектора та дизайнера Людвіга Міса ван дер Рое. Він є засновником так званого інтернаціонального стилю, який часто використовується при будівництві у Європі.

Читайте також: Виставковий простір на Майдані номіновано на премію ЄС в галузі сучасної архітектури