Журналістів провідних іноземних ЗМІ ознайомили з реаліями в районі бойових дій

internetua

На Луганщині, в районі проведення операції Об’єднаних сил, побували кореспонденти провідних ЗМІ з Франції, Німеччини, Польщі та інших країн-членів Європейського Союзу.

У рамках проєкту Академії української преси «Престури для іноземних журналістів до України» (Reporting Tours to Ukraine) за сприяння командування операції Об’єднаних сил 15 відомих журналістів поспілкуватися з армійцями та представниками місцевих органів самоврядування. Розпочали свою роботу іноземні гості в Сєвєродонецьку.

Зокрема, про військово-політичну та безпекову ситуацію у зоні відповідальності ОТУ «Північ» їм розповів його командир бригадний генерал Дмитро Красильников. Він наголосив, що РФ продовжує шукати шляхи щодо утримання України в сфері свого геополітичного впливу. Окупанти доволі часто використовують заборонену міжнародними домовленостями зброю, порушують свої ж обіцянки про не відкриття вогню. Останнє призводить до загибелі як наших військових, так і мирних мешканців.

Також він зазначив, що у межах відповідальності ОТУ «Північ» упродовж останніх п’яти місяців від куль ворожих снайперів загинули шість українських військових. Тим часом, з 1 грудня минулого року до 12 січня 2022-го, зафіксовано 108 випадків порушення окупантами режиму припинення вогню.

Під час свого виступу бригадний генерал Дмитро Красильников навів чимало підтверджених фактів участі саме російських військовослужбовців у злочинних діях проти суверенної України.

Водночас голова Луганської облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, поінформував іноземних журналістів про соціально-економічну ситуацію у регіоні та відновлення інфраструктури. Під час презентації східного регіону він неодноразово дякував країнам-членам Європейського Союзу за матеріальну підтримку в розвитку Луганщини.

Після роботи в Сєвєродонецьку іноземні журналісти побували в розташуванні однієї із механізованих бригад, воїни якої сьогодні виконують бойові завдання в рамках ООС.

У штабі військової частини комбриг розповів про бойовий шлях армійського колективу і те, що майже за вісім років він втратив 139 побратимів і посестер. Щодо бойових заслуг, то найбільшими з них воїни цієї бригади вважають свою участь у звільненні декількох населених пунктів від російських окупантів.

Також гості побували і на передових позиціях. Спілкуючись з офіцерами та солдатами вони високо оцінили героїзм наших воїнів, а також готовність битися з окупантами до остаточного звільнення всіх українських територій.

Як зазначив виконавчий директор Академії української преси Андрій Коваленко, такі візити і саме в такому форматі допомагають підвищити кількість правдивих публікацій про ситуацію на сході України в європейських медіа, щоб громадяни країн ЄС чітко розуміли загарбницькі наміри російської сторони.

Источник: armyinform.com.ua